Cibulák

Bylo to již v roce 1864, kdy dubský průmyslník p. Anton Tschinkel koupil rozsáhlý dům s názvem Dolní lesní mlýn, v dnešní Tovární ulici, v Dubí u Teplic, který přestavěl na výrobu majoliky. V roce 1885 od něho získala továrnu firma C. Teichert z nedaleké Míšně, která zde zavedla výrobu porcelánu v rokokovém tvaru a tzv. cibulovém dekoru, jehož výroba dosáhla mimořádného úspěchu a zájmu mezi zákazníky, o čemž svědčí počet dílů tohoto souboru, který v roce 1929, kdy byl majitelem p. Artur Bloch, činil 257 tvarů a byl označován až do roku 1956 nápisem MEISSEN v oválovém rámečku.

Dnes nese firma název Český porcelán a počet jeho dílů v cibulovém provedení je 850 tvarů. Tyto výrobky jsou garantovány Asociací sklářského a keramického průmyslu České republiky jako „Český výrobek“.

Nově ve spolupráci s Českým porcelánem získal EXPRESS LASER.cz souhlas s užitím cibulového vzoru pro dřevěný sortiment a došlo tak k navázání spolupráce.

Pro Vás jako zákazníky, se tak otevírá nová možnost jak rozšířit své porcelánové sbírky ve zcela novém pojetí, kombinace motivu Cibulák a dřeva.

© originální cibulový vzor
® originální výrobek s oblíbeným vzorem